Wiele dzieci ma problemy z jedzeniem i nie jest chętne do spożywania posiłków. Takie problemy mogą dotyczyć dzieci w bardzo różnym wieku począwszy od najmłodszych dzieci w wieku przedszkolnym, aż po dzieci w wieku nastoletnim. Oczywiście w zależności od wieku dziecka trzeba zdecydować się na nieco inne sposoby mające na celu skłonienie dziecka do skonsumowania jedzenia.

Na początku, czyli zanim zacznie się szukać sposobów na przekonanie dziecka do jedzenia warto jest przede wszystkim zastanowić się czy nie zapewniamy dziecku nadmiernej ilości posiłków. Dzieci tak samo jak osoby dorosłe mogą mieć bardzo różną przemianę materii. Z tego powodu często dziecko odmawia jedzenia po nie jest głodne lub nawet jest przejedzone.
Dobrym rozwiązaniem, gdy dziecko nie chce jeść jest zapewnienie dziecku większej swobody w zakresie wyboru pory jedzenia czy też tego, co zamierza jeść. Oczywiście w takim przypadku niezbędne jest zapewnienie dziecku potraw, jedzenia które jest zdrowie i z którego dziecko może samodzielnie wybrać, co będzie jadło. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie dla dzieci w starszym wieku, które bardzo często nie lubią pewnych potraw, które się im podaje.
Jeśli dziecko nie chce jeść regularnie dobrym pomysłem może być zmniejszenie liczby posiłków w ciągu dnia. Można również rozważyć zmianę godzin spożywania posiłków. Kolejnym rozwiązaniem w przypadku małych dzieci jest pozwolenie dziecku jedzenia samodzielnie posiłków. W ten sposób wprawdzie naukę manier przy stole trzeba zostawić na przyszłość, ale dziecko przy jedzeniu może się dobrze bawić, co znów sprawi, że chętnie zje choćby niewielki posiłek

Comments are closed.