owocowePrzepisów na ciasto jest naprawdę sporo. Każdy z nas poradzi sobie z upieczeniem tych podstawowych. A jeśli szukamy inspiracji typowo na lato, z całą pewnością przyjrzeć się warto takim recepturą, jak ta na kostkę z truskawkami. To naprawdę idealne ciasto na ciepłe dni: proste do przygotowania, niezwykle soczyste, a przy tym o doskonałym smaku, które pokochają zarówno dzieci, jak i dorośli. A jak je przygotować? Oto najprostszy przepis.

Kostkę truskawkową wykonać można między innymi na bazie ciasta kruchego. Do jego przygotowania potrzebne nam będzie ok. 300 gram mąki, a także 150 gram cukru oraz masła. Masło należy pokroić w drobną kostkę i dodać do mąki, a następnie wbić dwa żółtka. Tak przygotowaną masę łączymy z cukrem i wyrabiamy w dłoniach do uzyskania gładkiej konsystencji. Ciasto następnie wkładamy do lodówki, by się schłodziło. Musi poleżeć w niej mniej więcej przez godzinę.
Drugim etapem jest przygotowanie truskawek. Pozbywamy się ich szypułek, a następnie kroimy je na ćwiartki, lub jeśli są małe – na połówki. Kolejny krok to ich posłodzenie – delikatnie, ponieważ same w sobie są one słodkie. Można je też delikatnie skropić sokiem z cytryny. Potem wyjmujemy z lodówki ciasto kruche i rozwałkowujemy na blachę – cienko. Na tak przygotowane ciasto układamy truskawki, a całość wkładamy do piekarnika na 180 stopni na około 20 – 40 minut. Gdy ciasto ostygnie, kroimy je w drobną kostkę, zapewniając sobie smaczną przekąskę do kawy, a dzieciom doskonały deser. Jak widać, ten przepis jest prosty oraz bardzo przyjemny. Jeśli jednak nie mamy czasu na przygotowanie ciasta samemu, zawsze możemy kupić je w cukiernia Asprod i rozkoszować się smakiem lata.

Comments are closed.