Lubisz eksperymentować w kuchni? Sporo osób ma takie hobby. Prawda jest jednak taka, że zbyt często zapominamy o tym, co nasze – polskie, smaczne i tradycyjne. To się na szczęście zmienia, bo powoli wracamy do tradycji i powstaje coraz więcej restauracji, które oferują kuchnię regionalną. Niestety okazuje się, że wielu mieszkańców śląska już zapomniało, jak się robi idealną roladę i kluski śląskie, a sporo mieszkańców wielkopolski zapomniało, jak zrobić zimne nóżki, gzik, kosek czy eintopf. A warto wiedzieć takie rzeczy!

Właśnie tak można poeksperymentować w kuchni – wracając do tradycji lokalnych. To będzie z pewnością świetna zabawa. Trzeba jednak zaopatrzyć się w oryginalne przepisy. Można je znaleźć na stronach internetowych, choć w sieci różnią się często nawet znacznie od siebie. Można też skorzystać z możliwości zapytania własnej babci o takie przepisy, bo tylko babcie wiedzą dokładnie, co i w jakich proporcjach mieszać, by wyszło tradycyjnie! A co zrobić, jeśli niekoniecznie lubimy gotować, a chcielibyśmy zakosztować tradycji?
Wtedy najlepiej udać się do restauracji, która serwuje tradycyjne potrawy lub zamówić tradycyjny catering Poznań. Najpierw jednak trzeba sprawdzić opinie o takiej restauracji. Są restauracje, które mianują  się tradycyjnymi, a z tradycją raczej niewiele mają wspólnego – co najwyżej z chemią. Wchodząc do takiej restauracji, od razu poczujemy zapach tradycyjnych potraw. Na całe szczęście takich restauracji jest coraz więcej – szczególnie w dużych miastach. I dobrze, bo warto pielęgnować to, co nasze.

Comments are closed.