Alergia to bardzo przykra dolegliwość, wręcz można powiedzieć choroba. Tego nie da się całkiem wyleczyć, z tym trzeba nauczyć się żyć. Jeżeli ktoś ma alergię na rośliny, sierść zwierząt czy kurz, to będzie miał z tym problem przez długie lata. Jedyne, co może tak naprawdę zrobić, to chyba tylko to, że zacznie stosować leki łagodzące dolegliwości – katar, kaszel, duszności, łzawienie oczu. Alergik musi pamiętać o tym, aby regularnie stosować ten lek.

Trudno powiedzieć, które objawy alergii są najbardziej dokuczające. Jeżeli kaszel jest bardzo intensywny i wywołuje wręcz duszności, to faktycznie uczucie może być okropne. Nikt nie chciałby się z tym zmierzyć. Nie ma znaczenia, czy ktoś jest w domu i może swobodnie kaszlać, czy w pracy, a może w autobusie. Kiedy alergia atakuje, zaczyna się dusić i kaszlać. To może być negatywnie odebrane przez otoczenie. Dlatego na pewno nadmierny kaszel jest przykrą i jedną z najbardziej uciążliwych dolegliwości. Zatkany nos to też nic przyjemnego, ale łzawiące i czerwone oczy to chyba jednak poważniejszy problem. Z tym także trudno normalnie funkcjonować. Niektórzy nawet puchną na twarzy, od tych wszystkich dolegliwości. Gdy ktoś je ma, źle się z tym czuje i źle wygląda.

Na wszystkie te dolegliwości można jakoś zaradzić. Dobry lek czyni wręcz cuda. Nie wyleczy z problemu, ale na pewno pomoże uśmierzyć nieprzyjemne uczucie. W ofercie aptek jest dużo preparatów bez recepty. Warto któryś przetestować.

Dodatkowe informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej http://www.alergia-allegra.pl/poradnik.html.

Comments are closed.