Ból brzucha nie zawsze oznacza to samo. Może boleć w różnych częściach, w końcu jest całkiem duży. Jednak dolegliwość ta za każdym razem może świadczyć o czymś innym, nawet o pewnych chorobach, które trzeba koniecznie zdiagnozować i wyleczyć.

Ból w podbrzuszu zwykle oznacza choroby jelit, czy układu moczowo-płciowego. Jeżeli zaś boli lewy dolny kwadrat brzucha, można doszukiwać się choroby jelita grubego i cienkiego, a także kolki nerkowej, zapalenia nerek oraz wielu innych dolegliwości. Zdarza się również ból odczuwany w całym brzuchu. O czym wówczas świadczy? O wielu problemach, które zlekceważone mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji. Zapalenie żołądka i jelit zapalenie otrzewnej, czy zakażenie układu moczowego – o tym może informować ten silny i nieustępujący ból. W początkowym stadium można zastosować metody, które bardzo szybko poradzą sobie z pokonaniem dolegliwości. Trzeba tylko udać się do lekarza, aby ten ocenił stan zdrowia i zalecił konkretne działania. Niektóre problemy można wyleczyć lekami. Czasem pacjent musi poddać się zabiegowi lub większej operacji. W pierwszej fazie intensywnego bólu może ratować się tabletkami przeciwbólowymi, ale musi zdawać sobie sprawę z tego, że te tylko uśmierzą ból, a nie pozbędą się problemu raz na zawsze.

Dodatkowe informacje na temat tego, o czym może świadczyć ból w konkretnych częściach brzucha, zainteresowani znajdą na stronie http://www.no-spa.pl/przyczyny-objawy/co-gdzie-w-brzuchu-boli. Dowiedzą się również, jakie powinni tabletki stosować.

Comments are closed.