Każdy styl w aranżacji wnętrz ma swoje charakterystyczne cechy, nie inaczej jest też ze stylem glamour. W tego typu pomieszczeniach najczęściej dominują czerń i biel oraz ekskluzywne i dekoracyjne dodatki w odcieniach złota bądź srebra. Również meble powinny mieć bardziej ozdobny charakter, a całość ma tworzyć wrażenie eleganckiego luksusu.

Urządzając salon w stylu glamour warto postawić właśnie na czerń i biel. W takich wnętrzach najlepiej prezentują się powierzchnie w wysokim połysku, dlatego zamiast często wykorzystywanych w aranżacjach salonu paneli podłogowych znacznie lepszym rozwiązaniem mogą okazać się np. błyszczące płytki Tubądzin. Wzór przypominający marmur sprawdzi się w takich salonach świetnie – z jednej strony podkreśli elegancki charakter pomieszczenia, z drugiej zaś jasne kolory mogą stać się tłem dla ciemnych mebli oraz dekoracyjnych dodatków. Oferowane przez firmę Tubądzin płytki mogą też sprawdzić się jako wykończenie ścian. Inspiracje możesz znaleźć na https://mo.design/marki-producenta/tubadzin/.

Wygodne meble, a zwłaszcza komfortowa sofa, to obowiązkowy element wyposażenia każdego salonu. Co sprawdzi się w aranżacjach glamour? Z pewnością elegancka kanapa, np. z dekoracyjnymi przeszyciami lub pikowaniem. Warto do niej dobrać utrzymane w podobnym stylu fotele. Jeśli zaś salon pełni również funkcję jadalni, zadbajmy o eleganckie krzesła i stół. Całość wystarczy uzupełnić dodatkami. Efektowny szklany żyrandol, lustro w ozdobnej ramie czy też piękny stolik kawowy świetnie podkreślą styl glamour.

Comments are closed.