Echo serca to nieinwazyjne badanie diagnostyczne, które pozwala na ocenę pracy serca. Wykonywane może być już u kilkutygodniowych dzieci. Odbywa się ono przy użyciu specjalnej maszyny emitującej fale dźwiękowe, co sprawia, że jest ono proste, nie trzeba się do niego zbytnio przygotować, a wyniki otrzymujemy od razu po badaniu. Pełny opis badania znaleźć można na stronie: https://www.neomedica.pl/oferta/badania-specjalistyczne/badania-kardiologiczne/echokardiokrafia-serca-echo/

Echo serca u dzieci w Poznaniu

Badanie to jest bezpieczne dla dzieci. Pozwala ono na sprawdzenie, czy maluch nie ma wady serca czy nowotworu, dodatkowo daje możliwość oceny pracy serca oraz grubości jego ścian. Dzieci nie muszę się przygotować do badania, ale im bardziej są spokojne, i mniej zestresowane badaniem, tym krócej ono trwa i jest dokładniejsze.

Echo serca w Poznaniu

To badanie jest podstawowym, poza EKG serca, które określi stan naszego serca. Dlatego tak ważne jest jego wykonywanie, szczególnie u osób, które mają problemy z układem sercowo-naczyniowym, takie jak na przykład są po zawale, czy mają zdiagnozowaną zakrzepicę. W Neomedica możliwe jest wykonywanie tego badania na wizytach domowych u pacjentów.

Badanie dla małych dzieci

Echo serca może być wykonywane już u kilkutygodniowych dzieci, a dzięki jego nieinwazyjności maluchy bardzo dobrze je znoszą. Wykorzystuje się je do wykrycia ewentualnych wad serca czy nowotworów, oraz do sprawdzenia działania serduszka małego pacjenta.

Comments are closed.